Načítání obsahu...
Rekuperační jednotky

Rekuperační jednotky

O Rekuperaci

Chcete mít doma teplo a zároveň čistý vzduch?

Běžný způsob větrání otevíráním oken a dveří však není ani zdaleka tak efektivní. Při tomto způsobu nevíme, zda jsme vyvětrali dostatek vzduchu a zároveň upouštíme teplý vzduch ven a studený dovnitř. Při stavbě nových domů včetně těch pasivních je rekuperační jednotka nejlepší technologické řešení na větrání.

U rekuperace zpětně získáváme teplo a to tak, že přiváděný čerstvý vzduch prochází přes výměník, přes který ven z domu vychází teplý odpadní vzduch.

Dnešní rekuperační výměníky dosahují při odevzdaní tepla vysoké účinnosti – 85 až 90 %.

Výkon větrací jednotky vám dokážeme spočítat, jelikož se zabýváme projektování v TZB. 

Důvody, proč si pořídit rekuperaci do svého domova?

 • neruší vzhledem ani zvukem
 • zdravé bydlení s čistým vzduchem bez prachu
 • vzduch bez nečistot, pylu a vlhkosti
 • trpíte alergiemi, astmatem aj.
 • 30% úspora energie
 • vrácení peněz z dotace
 • lze chladit domácnost

Napište nám o cenovou nabídku. 


O Rekuperaci

Na koho se zaměřujeme

Rodinné domy

Instalace rekuperační jednotky je podmínkou získaní dotace pro pasivní domy. Je vhodným řešením pro domy, kde majitelé chtějí ušetřit minimálně 30% za energie a lze ji po předchozí domluvě instalovat i do starších domů.

Bytové domy

„Pouze“ vytápění již dnes u obytných budov nestačí. Naším cílem je komplexní, energeticky účinné řešení vnitřního klimatu.

Ing. Pavla Hanzlíková

Budovy veřejného prostoru

Tam, kde se schází mnoho lidí, je nepostradatelné dobré vnitřní klima – v neposlední řadě pro zdraví a výkonnost každého jednotlivce.

Komerční prostory

Realizovali jsme několik rekuperačních jednotek také v komerčních prostorech. Mezi ty nejčastější patří bankovní instituce a strojírenské firmy.

Nová zelená úsporám

 • Instalace větrání s rekuperací tepla je podmínkou pro získání maximální dotace  na snížení energetické náročnosti domu. 
 • Dotace je fixní na jeden rodinný dům ve výši 100 000 Kč a maximální výše dotací činí 75 % způsobilých výdajů.
 •  Podporovány jsou rovnotlaké větrací systémy se zpětným získáváním tepla, s centrálním vzduchotechnickým rozvodem a s ventilátory s regulací otáček.
 • Dotace je stanovena podle dosažených energetických parametrů budovy, dělí na dvě podoblasti podpory B.1 a B.2 a to na částky 300 000Kč a 450 000Kč. Podpora se poskytuje formou jednorázové fixní dotace a její celková výše na jednu žádost je omezena na max. 50 % řádně doložených způsobilých výdajů. Dotace na výstavbu rodinných domů v Moravskoslezském a Ústeckém kraji je zvýšena o 10 %.
 • Dále je samotné větrání se zpětným ziskem tepla zahrnuto do oblasti podpory C. (Instalaci systémů nuceného větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu do dokončenných rodinných domů)
  Samostatné podání žádosti je možné pouze v případě, že instalací systému nuceného větrání se zpětným získáváním tepla dojde k úspoře měrné potřeby tepla na vytápění minimálně 20 %.Podmínkou pro získání podpory v této podoblasti podpory je dosažení průvzdušnosti obálky budovy.

Značky, se kterými pracujeme


Atrea

Atrea

Firma ATREA s. r. o. klade zásadní důraz na zajištění kvality, bezpečnosti a bezporuchové funkce všech svých výrobků jak na tuzemských, tak i zahraničních trzích. Firma úzce spolupracuje s řadou zkušebních ústavů a laboratoří, všechny výrobky jsou pravidelně testovány a zkoušeny, což dělá z českého výrobce velmi spolehlivého dodavatele rekuperačních jednotek.

Zehnder

Zehnder

Proměna a přizpůsobení jsou trvalými průvodci a zároveň silou mezinárodního koncernu Zehnder Group. Trvale vyvíjí a v inovacích je na trhu velmi uznávaná společnost. S jejími rekuperačními jednotkami máme dobré zkušenosti, proto jsme vsadili právě na tohoto výrobce.

Výhody spolupráce s námi


Vyřízení dotace

Naše společnost je registrovaným dodavatelem dotací. Postaráme o vyřízení dotace z dotačních programů, které jsou aktuálně k dispozici.

Stovky realizací

Za celou dobu svého fungování jsme provedli více než 350 instalací tepelných čerpadel, rekuperačních jednotek a podlahového vytápění MULTIBETON®.

Servis

Po instalaci rekuperační jednotky se postaráme také o servisní prohlídky. Jsme pro vás kontaktní centrum při případných problémech a vždy se vám snažíme pomoci či problém rovnou vyřešíme.

Maximální ochota pomoci

Náš tým ví, že vyznat se ve veškerých možnostech, které jsou aktuálně k mání,není lehké. Po první konzultaci vás svěříme do rukou člověku, který vás kompletně provede celým systémem realizace, ať s tím máte, co nejméně starostí a stresu.

Cenová kalkulace

Chcete od nás získat cenovou nabídku na tepelné čerpadlo, rekuperaci nebo podlahové vytápění? Napište nám zde krátkou specifikaci. Věříme, že vám dokážeme připravit adekvátní cenovou nabídku rovné kvalitě.

Vyplňte prosím pole nastavitelné 1

Vyplňte prosím pole jméno

Vyplňte prosím odkud pocházíte.

Vyplňte prosím pole telefon

Špatný formát telefonu

Vyplňte prosím pole e-mail

Špatný formát e-mailu

Vyplňte prosím pole text

Děkujeme, Vaše zpráva byla odeslána.